Alüminyum Fiyatları


telefon

Hata
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
Eloksallı Alüminyum Levha
Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha Eloksallı Alüminyum Levha

Eloksallı Alüminyum Levha

Ürünün Fiyatı: Fiyat Sor

Mekanik Ön İşlemler

Eloksalla uygun üretilmiş olarak firmamıza gelen aluminyum profiller ve levhaların (isteğe bağlı olarak) önce yüzeylerinde bulunan hataları gidermek ve malzemeye istenildiği parlak bir görünüm kazandırmak amacıyla mekanik işlemlere (polisaj, zımparalama, satinaj) tabi tutulurlar. Satinaj ise ekstrüzyon çizgilerini kamufle etmek için tel fırçalarla yüzeyde çizgiler oluşturma işlemidir. Özel grinding makinesi ile yapılan zımparalama işleminin amacı; parlatma öncesi yüzeyde olan çizgileri gidermek veya yüzeyde özel çizgili desenler oluşturmaktır. Tüm bu işlemler sonucu yüzey kimyasal işlemlere hazır hale gelir.

Kimyasal İşlemler

Mekanik işlemler sonucunda, yüzeyden kaldırılan metal tabakası ve kullanılan yağlar nedeniyle, yüzeyde bir miktar kalıntı oluşabilir. Bu kalıntılar yağ alma banyolarında temizlenerek giderilir. İstenilen yüzey görünümüne göre kimyasal işlemler uygulanır. Mat yüzey ve parlak yüzey elde etmek için özel banyolar kullanılır. Malzeme yüzeyine özel ipeksi bir görünüm kazandırmak amacıyla da istenirse profiller özel aktivitelerle zenginleştirilmiş banyolarda işleme tabi tutulur. Yapılan eloksal işlemi ile aşınmaya dayanıklı üstün özelliklere sahip profiller elde edilir. Mimari uygulamalarda, istenen eloksal tabakası kalınlığı genellikle bina dışında 20-25 mikron, bina içinde 5-15 mikrondur. Bu tabakanın kalınlığı müşterilerimizin talepleri doğrultusunda eloksallenmiş aluminyum, sarı, kahverengi ve siyah tonlarında renklendirilmektedir.

Yapılan tespit işlemiyle eloksal tabakasının üzerindeki porlar kapatılarak, bu tabakanın kimyasal ve fiziksel

etkilere dayanıklı olması renkli ise pigmentlerini dışarı kusmaması, porlar içine kirliliklerin girmemesi sağlanır. Ambalajlama işleminden önce mamül maddenin son kontrolleri yapılır. Hammadde girişinden, proses kontrole ve mamül madde çıkışına kadar tüm kontroller uzman ekibimiz tarafından geniş donanımla laboratuarımızda yapılmaktadır.

Sürekli Stokta Bulunan Malzeme Kalınlıkları Ve Ebatları


EBAT (mm) KALINLIK (mm)
1000 x 2000 0,5 0,60 0,70 0,80 1,00 1,50 2,00 3,00
1250 x 2500 1,00 1,50 2,00 3,00
1500 x 3000 1,00 1,50 2,00 3,00

FARKLI KALINLIKLARDA VE EBATLARDA

  • Satineli yüzeyle eloksallı levha
  • Sarı Renkli eloksallı levha
  • Siyah renkli eloksallı levha
  • Yeşil renkli eloksallı levha
  • Yüksek mikronlu eloksallı levha
AddThis Social Bookmark Button